Een gouden prijs voor de ‘champagne’ van i Magredi

De ‘il Tramonto Gondola d’Ora Award 2024 in de categorie Spumanti is toegekend aan het wijnhuis I Magredi, gevestigd in het gehucht Domanis, onderdeel van de gemeente San Giorgio di Richinvelda.

De ereprijs in de categorie ‘Spumanti’ (bubbelwijnen) is voor Michaelangelo, de topwijn van wijnhuis I Magredi, de gemaakt is volgens de ‘metodo classico’, het productieproces waarmee alle beroemde champagnes worden gemaakt. De term champagne is beschermd en mag alleen voor de Franse wijnen gebruikt worden, maar ook in Italië worden prachtige bubbelwijnen gemaakt volgens de ‘metodo classico’ die niet onder doen voor de Franse broertjes.

De prijs werd uitgereikt door Hertog Allesandro Badoglio (links) aan Antonio Cancio, manager bij i Magredi. Rechts de presentatrice Fabiola Tilatti en regionaal raadslid Maddalena Spangolo

Motivatie voor de Gouden Gondola Award:

Als het om bubbelwijnen gaat, dan hebben veel Nederlanders een kritische houding. Natuurlijk geldt ook voor noordelijke volken ‘zoveel mensen, zoveel smaken’! Maar door de bank genomen houdt de Nederlander van een aanwezige bubbel. Net als bij water uit de fles, of het is plat water of het schuimend. In Nederland vind je niet snel ‘leggermente frizzante’. Zo is het ook met bubbelwijnen. Als de fles geknald heeft en nadat je het glas hebt ingeschonken kan en mag het voor de Nederlander niet zo zijn dat de bubbel vervaagt. Dan had je net zo goed een stille wijn kunnen nemen.

Mede door deze eigenaardigheid van het noordelijke volk mag de zoektocht naar een winnende bubbelwijn moeilijk genoemd worden. Tijdens het bezoek aan de azienda I Magredi voor een artikel voor il Tramonto, vroeg Anna Mattiuz – marketing-medewerkster – of Adriano en Giacomo toch nog hun Michelango wilden proeven, vino spumante metodo classico. “Ja, maar we hebben de overheerlijke smaak van de rode Divinotello’ nog in onze monden!” “Dan wachten jullie nog even en spoel de mond goed met water en een stukje brood.” Aldus Anna. Het was het wachten waard en deze wijn ging mee naar huis om voor te leggen aan het proefteam. In alle opzichten bleek dit een goed besluit te zijn. Michelangelo werd uitverkozen vanwege een goede smaak, prettige afdronk en een perfecte bubbel. Het is een mengsel van Chardonnay en Pinot Bianco, gefermenteerd in Inox en een deel van de Pinot Bianco apart gefermenteerd in houten vaten. Waarna de rijping op de fles plaatsvindt voor 40 mesi. De uiteindelijke smaak valt in goede aarde bij de Nederlandse markt.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.